11.7 C

Nadal s lakoćom stigao do osmine finala Australian Opena

Rafael Nadal nastavlja da melje sve pred sobom na Australian Openu.

U trećem kolu je ubjedljivo savladao zemljaka Pabla Carrena Bustu u tri seta 6:1, 6:2, 6:4.

Nadal je do osmine finala stigao za nešto više od sat i po vremena igre.

Rafa je odigrao besprijekorno, ne dozvolivši zemljaku nijednu break priliku. Osvojio je 86 posto poena na prvi i 77 posto na drugi servis pritom napravivši samo sedam neiznuđenih grešaka tokom cijelog meča uz dvostruko više winnera (42-21).

Bik sa Majorke će u narednoj rundi igrati protiv pobjednika duela između kontroverznog Australijanca Nicka Kyrgiosa i talentovanog Rusa Karena Khachanova.

Francuz Gael Monfils također je u tri seta završio posao. Savladao je Latvijca Ernestsa Gulbisa sa 7:6, 6:4, 6:3.

Nastavljena je sječa favorita u konkurenciji teniserki.

Hrvatska teniserka Dona Vekić nije se uspjela plasirati u osminu finala Australian Opena pošto je u 3. kolu poražena od Ige Swiatek rezultatom 7:5, 6:3 za sat i 45 minuta igre.

Vekić je plasmanom u treće kolo ostvarila najbolji rezultat u karijeri u Melburnu, međutim, poraz od 18-godišnje Poljakinje, trenutno 56. teniserke svijeta, veliko je iznenađenje.

Takmičenje u Melburnu završeno je i za drugu teniserku planete Karolinu Pliškovu, koja je u dva seta poražena od Ruskinje Anastasije Pavlyuchenkove 7:6 (4), 7:6 (3), kao i za Belindu Benčić, sedmu igračicu na WTA listi. Švicarkinja je izgubila od Estonke Anett Kontaveit neočekivano ubjedljivo (6:0, 6:1) za svega 50 minuta.

Za razliku od Pliškove i Benčić eliminaciju u prvoj sedmici nije dozvolila Simona Halep. Rumunka je rutinski savladala Kazahstanku Yuliju Putinstevu (6:1, 6:4) za sat i 19 minuta igre.