13.6 C

Najveća pobjeda Damira Džumhura u karijeri

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur je u prvom kolu turnira u Dubaiju iz serije ATP 500 savladao Stana Wawrinku sa 2:0 u setovima (7:6,6:3).

Wawrinka je na startu prvog seta uzeo brejk, no Džumhur je odmah uzvratio i do kraja odigrao sjajno za vodstvo u setovima od 1:0, a tie break je dobio sa 7:4.

U drugom setu naš teniser nastavlja sa sjajnom igrom, a kod rezultata 2:1 koristi brejk priliku, koju je sačuvao do kraja za veliki trijumf protiv trećeg tenisera svijeta!

Džumhur će u 2. kolu igrati protiv Marcela Granollersa, 36. igrača svijeta.