8.1 C

NBA sezona počela pobjedama Golden statea i Bostona

Golden State Warriorsi su sinoć obranu naslova otvorili pobjedom u prvoj utakmici nove sezone NBA, svladavši Oklahoma City Thunder sa 108-100, dok su Philadelphia 76ers poraženi sa 87-105 od Boston Celticsa.

Stephen Curry je osigurao pobjedu svojoj momčadi sa 32 koševa, osam skokova i devet asistencija. Kevin Durant je dodao 27 koševa, dok je Draymond Green ugrabio 13 skokova za Warriorse.

I dok je Thunder sinoć bio bez svog najboljeg igrača Russella Westbrooka, koji je u rujnu operirao desno koljeno, najbolji strijelac bio je Paul George sa 27 koševa. Dennis Schroeder je ubacio 21, a Steven Adams 17.

Prije početka utakmice igrači Golden Statea su primili, kako to nalaže tradicija, prsten prvaka okićen sa 74 safira i 74 dijamanata.

Iako je Golden State vodio cijelo prvo poluvrijeme i veći dio utakmice, morali su pružiti jači otpor pred kraj susreta kada je Oklahoma pojačala pritisak i dva puta došla do izjednačenja, no tada su Durant i Klay Thompson precizni i osiguravaju prvu pobjedu Warriorsima u novoj sezoni.

Philadelphia 76ers su sezonu otvorili porazom. Bolji od njih bili su domaći Boston Celtics sa 105-87.

Najbolji rookie prošle sezone Ben Simmons je upisao double-double sa 19 koševa i 15 skokova, a tome je dodao osam asistencija, četiri ukradene lopte i dva bloka, a najučinkovitiji igrač Sixersa bio je Joel Embiid sa 23 koša i deset skokova.

Boston je predvodio Jayson Tatum sa 23 koša.

Sixers su zaostajali 14 koševa na početku treće četvrtine, ali su onda zahvaljujući seriji od 10-0 za koju je najviše zaslužan Robert Covington sa dvije trice došli su na četiri koša zaostatka, no to je bilo najbliže što su se približili Bostonu.

Boston Celtics – Philadelphia 76ers 105 – 87

Golden State Warriors – Oklahoma City Thunder 108 – 100