24.5 C

Nezaustavljivi Jusuf Nurkić vodio Portland do važne pobjede protiv Houstona

Ekipa Portland Trail Blazersa upisala je veoma važnu pobjedu protiv Houston Rocketsa rezultatom 110:102, a najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić još jednom je odigrao sjajan meč i bio jedan od najboljih pojedinaca na parketu.

Portland je nešto bolje otvorio meč i tokom prve četvrtine je imao minimalnu prednost, da bi početkom druge dionice Trail Blazersi otišli prvi put na dvocifrenu razliku i to nakon što su imali vodstvo od 41:28 i 46:33.

Houston je do poluvremena smanjio na pet poena razlike, a do poravnanja Rocketsi stižu u posljednjoj dionici kada dolaze do 88:88, no u tim trenucima Portland je zaigrao sjajno i na kraju došao do važne pobjede koja bi im mogla biti ključna u borbi za play-off.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić bio je jedan od najboljih pojedinaca na terenu u ovom meču, a on je za 29 minuta na parketu uspio postići 18 poena i pri tome dodati čak 19 skokova i tri asistencije.

U pobjedničkoj ekipi vrijedi izdvojiti i Lillarda koji je ubacio 21 poen uz devet skokova i osam asistencija, kao i dobar nastup McColluma koji je ubacio 20 poena uz sedam skokova i pet asistencija. U ekipi Houstona izdvajamo Hardena koji je ubacio 23 poena te Greena koji je ubacio 22.

Portland se sada nalazi samo jednu pobjedu od Memphisa koji je na osmom mjestu koje vodi u play-off.