14.4 C

NK Čelik osvojio bod na gostovanju u Tomislavgradu (VIDEO)

Čelik

Nogometaši Čelika, u okviru XXII kola Prve lige FBiH, igrali su utakmicu u Tomislavgradu protiv ekipe HNK Tomislav.

Domaći su prvi došli do vodstva u 29. minuti kada je Šiško Domagoj preciznim udarcem zatresao mrežu, stavljajući HNK Tomislav u prednost od 1:0. Uprkos pritisku Čelika, rezultat se nije mijenjao do kraja prvog poluvremena te se na odmor otišlo s prednošću domaćina.

U nastavku utakmice NK Čelik je uspio izjednačiti zahvaljujući pogotku Mašića, čime su Zeničani došli do važnog boda. Bez obzira na intenzivnu borbu na terenu, rezultat se više nije mijenjao te je susret završio rezultatom 1:1.

Inače, na stadionu u Tomislavgradu bilo je blizu stotinu navijača NK Čelik koji su, bez obzira na hladno vrijeme i dug put, odlučili podržati voljeni klub.