23.9 C

NK Čelik poražen u Tešnju, nakon dužeg oporavka zaigrao i kapiten Horić

Susret na stadionu Luke u Tešnju između domaćina TOŠK-a i Čelika iz Zenice bio je pun iznenađenja i uzbuđenja, ali i neizbježnih izazova koji su utjecali na sam tok utakmice. Saobraćajna nesreća kod Žepča i blokada puta stvorili su kašnjenje od sat vremena, ali to nije omelo oko 200 Robijaša da podrže svoj klub Čelik.

Najpizitivnija stvar na današnjem susretu za Čelik je povratak na teren kapitena Kenana Horića koji je počeo susret i igrao sve do 63. minute. Podsjećamo, Horić je doživio tešku povredu koljena na utakmici u Kaknju protiv Rudara sredinom septembra 2023. godine.

Susret u Tešnju je protekao u blagoj dominaciji domaćina, no izglednih prilika za gol nije bilo sve do 74. minute kada je kapiten TOŠK-a Dino Dizdarević zatresao mrežu za vodstvo od 1:0. U 84. minuti iz sumnjivo dosuđenog penala svoj drugi pogodak postiže Dino.

Rezultat se nije mijenjao do kraja susreta, pa je ostalo 2:0.

Nakon ovog susreta, Čelik zauzima 9. mjesto na tabeli s 32 boda, dok je TOŠK skočio na 12. mjesto s 27 bodova, izbjegavajući tako opasnost ispadanja u niži rang natjecanja.

U sljedećem kolu Čelik će na Bilinom polju dočekati Simm bau, dok će TOŠK gostovati kod Tomislava u Tomislavgradu.