7.5 C

Nogometaši Čelika ubjedljivo poraženi od visočke Bosne

Ekipa Čelika je u prvoj pripremnoj utakmici u sklopu zimskih priprema poražen od visočke Bosne.

Bio je ovo ubjedljiv poraz ekipe Čelika od 5:0 u prijateljskoj utakmici sa trenutnim liderom Prve lige Federacije BiH.

Od šeste minute Bosna je vodila golom Kovača koji je drugi pogodak postigao već u 15. minuti i uduplao vodstvo svog tima.

U 30. minuti novi pogodak za domaćina je postigao Zamer i povisio rezultat na 3:0. Do kraja susreta Bosna je igrala sa igračem manje jer je crveni karton dobio Cana, a i pored toga Čelik je primio nova dva pogotka. Prvo je pogodio Hodžić, a zatim i Čehajić. Ukupan rezultat ovog prijateljskog susreta je bio 5:0 u korist Bosne.

“Ne sumnjamo da će šef stručnog štaba zajedno sa svojim saradnicima vrijedno raditi na otklanjanju uočenih problema. Naš put je dug i težak i na sportskom i organizacijskom planu ali imamo cilj – Čelik zauvijek!”, poručuju iz kluba.

Podsjećamo, ovaj susret je trebao biti odigran 21. januara, ali zbog loših vremenskih uslova isti je odgođen.

Sljedeću pripremnu utakmicu ekipa Čelika igra u nedjelju, 29. januara, protiv FK Rudar Kakanj.