12.5 C

Novak Đoković osvojio devetu titulu u Melbourneu (VIDEO)

Novak Djokovic

Prvi teniser svijeta Novak Đoković odbranio je titulu pobjednika Australian Opena nakon što je poslije  igre s 3:0 (7:6, 6:2, 6:2) savladao Rusa Daniila Medvedeva.

Već na startu prvog seta Đoković je uspio povesti s 3:0, nakon što je u drugom gemu napravio break.

Ipak, kod rezultata 3:1 za srbijanskog tenisera Medvedevu je pošlo za rukom da oduzme servis svom protivniku, pa su obojica igrača do 12. gema držala svoj servis, a nijedan od njih nije došao do break prilike.

U 12. igri Đoković je uspio iskoristiti treću break-loptu i prvi set riješio u svoju korist poslije 42 minute igre.

Drugi set je počeo breakom prvog tenisera svijeta, ali je Medvedev odmah uzvratio rebreakom.

U četvrtom gemu drugog seta Đoković je ponovo oduzeo servis svom protivniku, a istu stvar je ponovio i u osmom gemu nakon što je iskoristio drugu set-loptu.

Početak trećeg seta bio je sličan prvom jer je poslije tri odigrana gema Đoković vodio s 3:0.

U nastavku meča odbojica tenisera čuvala su svoj servis, a prilika za break nije bilo. Poslije sat i 49 minuta Medvedev je servirao za ostanak u meču jer je Đoković vodio s 5:2.

Nakon sat i 53 minuta igre Đoković je imao prvu meč-loptu, i to na servis Medvedeva. Srbijanski teniser iskoristio je ovu šansu i finale riješio u svoju korist, te tako odbranio naslov u Melbourneu.

Iako je na samom startu turnira imao problema s povredom, Đoković je pobjedom u finalu stigao do svoje devete titule čime je sebe učvrstio na prvom mjestu liste najuspješnijih tenisera ikada na Australian Openu. Naslov koji je osvojio danas bio je treći u nizu na terenima u prvom Grand Slamu sezone. Ovo je drugi put u karijeri da je Đoković napravio taj podvig. Isti uspjeh napravio je u periodu 2011. – 2013.