12.8 C

Novak Đoković u finalu Rolan Garosa

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković savladao je Španca Rafaela Nadala sa 3:1 u setovima i izborio plasman u finale Rolan Garosa. (3:6, 6:3, 7:6, 6:4).

Protivnik u finalu biće mu Stefanos Cicipas.

Četiri sata i 13 minuta trajao je meč, a Đoković se na spektakularan način revanširao Rafaelu Nadalu za poraz u finalu Rima, odnio 30. pobjedu u međusobnim duelima i izborio finale protiv Cicipasa.

Prvi set trajao je tačno sat vremena i u njemu se mogao vidjeti samo nagovještaj ogromne borbe za svaki poen u ovom meču.

Drugi set trajao je podjednako kao prvi, a bio i jednako zanimljiv.

Nevjerovatan tenis gledao se i u nastavku meča…

Nakon što u uvodna četiri gema nije bilo neočekivanog raspleta, uslijedio je festival brejkova.

Novak je poveo 3:2, potom Rafa izjednačio na 3:3, Đoković brejkom poveo sa 4:3 i odmah potom sa 5:3.

Djelovalo je da će uspješno osvojiti drugi set tada, ali je Nadal napravio novi brejk i zatim izjednačio na 5:5.

Španac u nastavku seta obezbjeđuje taj-brejk, ali u narednom gemu propušta set loptu, što će, ispostaviće se, biti ključni dio meča.

Novak je izborio taj-brejk, u kojem pokazuje čelične živce i nadljudski napor i osvaja treći set.

Nadal kao da se restartovao na startu četvrtog seta, pošto je relativno lako poveo sa 2:0 i napravio brejk.

Ipak, srbijanski teniser je zaigrao za nivo bolje i vezao čak šest gemova.

Dva brejka, od čega jedan za sam kraj meča, označili su istorijsku pobjedu nad Nadalom i plasman u finale.

Protivnik za trofej drugog Grend slema u sezoni biće mu Stefanos Cicipas, koji je savladao Aleksandera Zvereva.

Novak će pokušati da savlada Cicipasa i tako postane prvi teniser u open eri, koji će osvojiti svaki Grend slem bar po dva puta.