10.7 C

Novi poraz KK Čelika, ovaj put od Brotnja iz Čitluka

Kuglaški klub Čelik je rezultatom 5:3 poražen u susretu 5. kola 1. Lige Federacije od ekipe Brotnja iz Čitluka.

Na staze u prvom setu za Čelik izlaze Kahrimanović i Tabaković. Kahrimanović relativno lako dobija Brotnjovu konbinaciju Pavlović/Plaminić, dok Tabaković niže grešku za greškom, te daje lagani poen za Brotnjovog Krasića.

Neriješeno, tačnije 1:1, nakon prvog seta i nije bio loš početak ako se u obzir uzme da su najbolji igrači Čelika tek trebali nastupiti.

Međutim, u drugom setu totalni raspad sistema. Ćurovac i Sabljaković igraju neprepoznatljivo loše, možda i najlošiji meč od početka sezone, te svojim suparnicima Krdelju i Pavloviću poklanjaju bodove što će se na kraju pokazati i presudnim, s obzirom na visoku zalihu čunjeva s kojom Brotnjo ulazi u posljednji set.

Na kraju Hrescak bez velikih problema dolazi do novog meč poena za Čelik protiv Sušca, a najljepši duel susreta smo gledali između dva mlada igrača Kemala Lipovače i Mateja Vrličeka. Na kraju je slavio Čelikov Lipovača i donio i treći meč poen za zenički tim, ali je sigurno da su ova dva igrača budućnost bh. kuglanja i da ćemo njihove duele sa uživanjem gledati u godinama koje dolaze.

Na kraju je presudan bio zbir čunjeva koji je Brotnju donio i pobjedu konačnim rezultatom 5:3. Ostaje zal za propuštenom prilikom za osvajanje bod(ova) koju je zenička ekipa morala iskoristiti.

“Iako smo se potajno nadali da bi mogli iznenaditi favoriziranu gostujuću momčad, to se nije desilo. Poraz je došao kao rezultat treme, nervoze, nedostatka koncentracije u bitnim momentima kada se meč lomio i sigurno pritiska koji je ekipa sebi nametnula. Na kraju kada se pogleda da je momčad imala ukupno 60 promašenih bacanja sigurno je da je pobjeda gostiju zaslužena”, istakli su iz ovog kluba.