3.7 C

Novi poraz KK Čelika, ovaj put od Tomislava

U okviru 3. kola 1. Federalne Lige u kuglanju KK Čelik je gostovao kod ekipe KK Tomislav iz Tomislavgrada.

“Ne možemo se pohvaliti da je to bio najbolji meč koji smo do sada odigrali, ali je sigurno bio rezultatski najneizvjesniji i zaista je malo nedostajalo da iznenadimo domaćine”, ističu iz ovog kuglaškog kluba.

Susret su za Čelik otvorili Hreščak i Lipovača. Hreščak dobija sve četiri pojedinačne partije i donosi prvi poen za Zeničane, dok mladi Lipovača nije uspio pratiti svog protivnika, te je prvi set završen 1:1 sa 4 čunja prednosti za gostujuću ekipu.

Drugi set je bio identičan prvom. Sabljaković pokazuje zašto je jedan od najboljih mladih igrača u državi, dobija sve 4 svoje partije i donosi novi poen za Čelik.

U drugom paru očekivanja su bila da iskusni Kahrimanović iznenadi svog protivnika, međutim više od jedne pobjede u četiri partije nije mogao. Nakon drugog seta rezultat je bio 2:2 uz 36 čunjeva viška za domaćine.

Nažalost, u ovom susretu se pokazao nedostatak kvalitete u trećem setu. Iako je Ćurovac odigrao najbolji meč i ostvario lični rekord sa 505 čunjeva, nije mogao parirati odličnoj igri Prljevića koji donosi novi poen za svoju ekipu. Kombinacija Berbić/Muratović nije polučila očekivani rezultat i KK Tomislav je na kraju slavio sa 6:2 i 127 čunjeva prednosti.

“Ostaje žal za propuštenom prilikom, ali ovaj susret nam daje dozu optimizma da ćemo do kraja jesenjeg dijela sigurno ostvariti jednu pobjedu”, istakli su iz KK Čelika

U preostalim susretima 3. kola Bihać je ostvario i treću pobjedu u nizu i to protiv ekipe Brotnja sa 6:2, a u derbiju ovog kola Mostar je iznenadio favorita lige Zrinski, te im je nanio drugi poraz ove sezone. Mostarci su u sva tri svoja susreta pokazali vrhunsku igru, te se s pravom promovišu u jednog od favorita za plasman u Premijer ligu.

U narednom susretu kuglaški klub Čelik je slobodan, a jako zanimljive susrete ćemo vidjeti u Sarajevu gdje se sastaju Željezničar i Mostar, te u Lukavcu gdje Zrinski dočekuje Bihać.