10.8 C

Nurkić opet briljirao u pobjedi Portlanda (VIDEO)

Najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je odličan meč u pobjedi njegovog Portlanda protiv New Orleansa, a on je u šestoj pobjedi Trail Blazersa u ovoj sezoni postigao 20 poena.

Portland je u svom Moda Centru od prve minute zaigrao veoma otvoreno, prva četvrtina obilovala je velikim brojem otvorenih šuteva i s jedne i s druge strane, a na kraju je rezultatom 35:31 pripala domaćim igračima.

Slično kao u prvoj, Portland je i u drugoj četvrtini kontrolisao stečenu prednost, New Orleans nije dopuštao domaćinu nijednog trenutka da se odvoji na dvocifrenu prednost pa se na poluvrijeme otišlo s prednošću domaćih od 70:65.

Drugo poluvrijeme donijelo je gotovo identičnu igru obje ekipe iz prvog dijela, a ključna je bila posljednja dionica u kojoj se Portland prvi put odlijepio na dvocifrenu prednost, stigao je do prednosti od čak 17 razlike i na kraju je bez većih problema upisao pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Lillard koji je ubacio 26 poena, a pratio ga je bh. košarkaš Jusuf Nurkić koji je za 28 minuta na parketu ubacio 20 poena, a imao je i devet skokova i dvije asistencije.

Westbrook je postigao 29 poena u pobjedi Oklahome protiv Charlottea, dok su Fox i Hield sa 31, odnosno 27 poena nosili Sacramento do pobjede protiv Atlante.

Boston je na svom terenu pobijedio Milwaukee rezultatom 117:113, a domaću pobjedu upisala je i ekipa Philadelphije koja je sa 122:113 porazila LA Clipperse.