24.5 C

Nurkić predvodio Portland do nove pobjede

Košarkaši Portland Trail Blazersa upisali su sedmu pobjedu u novoj sezoni NBA lige, a ovoga puta deklasirali su ekipu Minnesota Timberwolvesa rezultatom 111:81.

Portland je do nove pobjede došao na krilima bh. centra Jusufa Nurkića, koji je za 22 minuta na parketu postigao 19 poena, 12 skokova, dvije asistencije i blokadu.

“Igrali smo dobro odbranu i pogađali šuteve. Sretan sam zbog pobjede i zbog svog doprinosa. Drago mi je što sam od koristi ekipi, osjećam se dobro kada igram agresivno”, izjavio je Nurkić nakon utakmice.

Raspoložen je bio i Damian Lillard s 18 poena, pet skokova i pet asistencija, a CJ McCollum je dodao 16 poena.

U timu Timberwolvesa najefikasniji je bio Karl – Anthony Towns s 23 poena, dok je Andrew Wiggins dodao 17 poena.

Bh. košarkaš Džanan Musa proveo je tri minuta na parketu i postigao četiri poena u pobjedi Brooklyn Netsa protiv Philadelphia 76-ersa sa 122:97.

Do četvrte pobjede u ovoj sezoni Netse su predvodila tri košarkaša – D’Angelo Russel i Rondae Hollis-Jefferson s po 21 poena, te Caris LeVert s 20 poena.

Philadelphiji nije pomogao ni “double – double” učinak dvojice košarkaša, Bena Simmonsa koji je ubacio 20 poena uz 12 skokova i Joela Embiida koji je postigao 16 poena i 15 skokova.