23.5 C

Očajna predstava bh. rukometaša, Portugalci slavili dvocifrenom razlikom

Rukometna reprezentacija Portugala deklasirala je Zmajeve u Guimaraesu rezultatom 29:19, u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo 2025. godine.

Domaćin je na poluvremenu imao četiri gola prednosti (14:10), koja je do kraja utakmice narasla na dvocifren iznos.

U debiju novog selektora Damira Doborca naši rukometaši nisu mogli ni do 20 golova.

Portugal je vodio od samog početka utakmice. Sredinom prvog dijela imao je tri gola prednosti (7:4), u 20. je bilo 10:6.

BiH je uspjela smanjiti na minus dva (11:9), ali je Portugal tri minute prije odlaska na odmor napravio seriju 3:0 za 14:9. Poluvrijeme je, kako smo i rekli, završeno rezultatom 14:10.

Nakon 10 minuta nastavka obje selekcije postigle su po tri gola (17:13).

Portugalci su u 46. minuti otišli na, do tada, rekordnih šest golova prednosti (21:15). I od tog momenta njihova prednost je samo rasla.

U 50. minuti već je bilo 24:16, a do kraja je Portugal otišao i na plus 10, što im je ogromna prednost pred revanš.

Revanš je na programu u nedjelju od 17 sati u tuzlanskoj dvorani “Mejdan”.