Ukupno podjela

Posljednje objavljeno

Od ponoći na “Gazprom” pumpama u BiH račun možete plaćati samo sa kešom

Od ponoći na “Gazprom” pumpama u BiH račun možete plaćati samo sa kešom

Na benzinskim pumpama “Gazprom” u BiH od ponoći više se možete plaćati platnim karticama već samo u kešu, saznaje Srpskainfo.

Kako je rekao izvor ovog portala, razlog za ovo su sankcije koje je 10. januara ove godine Ministarstvo finansija SAD uvelo Naftnoj industriji Srbije (NIS), koja je u većinskom vlasništvu ruskog Gazproma.

“Od ponoći možete plaćati samo u kešu, kartice više ne primamo”, rekli su na jednoj od “Gazprom” benzinskih pumpi u Banjaluci.

Podsjećamo, Sjedinjene Američke Države (SAD) stavile su 10. januara NIS na listu sankcija zbog udjela u vlasništvu ruske kompanije Gazprom neft u cilju, kako je navedeno, sprječavanja Rusije da prihode od energetike koristi za rat u Ukrajini, piše Srpskainfo.

U međuvremenu su vlasti u Beogradu ušle u pregovore i sa Moskvom i sa Vašingtonom oko rješavanja problema, dok je NIS uputila zahtjev Americi za odlaganje primjene sankcija.

Sankcije zvanično su stupile na snagu jutro u 6 sati, a sudeći po odluci da od ponoći više nije moguće kartično plaćanje na “Gazprom” benzinskim pumpama, SAD nisu odustale od primjene sankcija prema NIS.

Inače, NIS u Bosni i Hercegovini upravlja sa preko 40 Gazprom i NIS Petrol benzinskih stanica.

NIS je vlasnik i kompanije Jadran-Naftagas Banjaluka, registrovane za djelatnost vađenja sirove nafte.

Na benzinskim pumpama “Gazprom” u BiH od ponoći više se možete plaćati platnim karticama već samo u kešu, saznaje Srpskainfo.

Kako je rekao izvor ovog portala, razlog za ovo su sankcije koje je 10. januara ove godine Ministarstvo finansija SAD uvelo Naftnoj industriji Srbije (NIS), koja je u većinskom vlasništvu ruskog Gazproma.

“Od ponoći možete plaćati samo u kešu, kartice više ne primamo”, rekli su na jednoj od “Gazprom” benzinskih pumpi u Banjaluci.

Podsjećamo, Sjedinjene Američke Države (SAD) stavile su 10. januara NIS na listu sankcija zbog udjela u vlasništvu ruske kompanije Gazprom neft u cilju, kako je navedeno, sprječavanja Rusije da prihode od energetike koristi za rat u Ukrajini, piše Srpskainfo.

U međuvremenu su vlasti u Beogradu ušle u pregovore i sa Moskvom i sa Vašingtonom oko rješavanja problema, dok je NIS uputila zahtjev Americi za odlaganje primjene sankcija.

Sankcije zvanično su stupile na snagu jutro u 6 sati, a sudeći po odluci da od ponoći više nije moguće kartično plaćanje na “Gazprom” benzinskim pumpama, SAD nisu odustale od primjene sankcija prema NIS.

Inače, NIS u Bosni i Hercegovini upravlja sa preko 40 Gazprom i NIS Petrol benzinskih stanica.

NIS je vlasnik i kompanije Jadran-Naftagas Banjaluka, registrovane za djelatnost vađenja sirove nafte.

Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

Dodaj Zenit.ba među omiljene izvore na Googleu
Zenica
clear sky
19 ° C
19 °
19 °
82%
1.3m/s
0%
ned
34 °
pon
36 °
uto
35 °
sri
31 °
čet
21 °