14 C

Odbojkašice BiH ostvarile veliku pobjedu protiv Švicarske

Odbojkašice Bosne i Hercegovine napravile su iznenađenje i savladale Švicarsku 3:1 u trećem kolu grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvi set igračice Stevana Ljubičića riješile su u svoju korist rezultatom 25:19. Drugi bh. odbojkašice prepuštaju Švicarkama jedan poen više u setu.

Odgovaraju gošće u trećem sa 26:28, iako je naš nacionalni tim imao dvije meč lopte pri rezultatu 24:22.

Četvrti set selekcija Bosne i Hercegovine imala je zaostatak od 14:17, kasnije se igrao poen za poen, ali odlučnije i uspješnije su bile opet Zmajice za 25:23 i konačnih 3:1 u setovima.

BiH sada se nalazi na poziciji broj dva sa jednom pobjedom i jednim porazom. Prva je Grčka sa omjerom 3:0. A treća Švicarska sa jednim trijumfom i dva poraza. Posljednjeplasirane Norvežanke nemaju bodova u dvije utakmice su poražene.

Naredni susret naše odbojkašice igraju na gostovanju kod Švicarki 3. septembra. Četiri dana kasnije gostuju u Grčkoj, a zatim slijedi dvomeč protiv Norvežanki 9. i 10. septembra.