14.8 C

OKK Čelik slavio u gostima protiv OKK Spars i osigurao Ligu 6 za prvaka BiH

Košarkaši Sparsa i Čelika večeras su u okviru posljednjeg 26. kola odigrali veoma zanimljiv meč u kojem je na kraju slavila ekipa Čelika rezultatom 64:78 i tako osigurala Ligu 6 za prvaka BiH.

Zeničani su u Sarajevo stigli bez Ermina Dedića, ali i po pobjedu koja bi im donijela plasman u Ligu 6, dok je domaćim Sparsima ova utakmica bila kako bi se uigrali za završnicu ABA 2 lige koja počinje naredne sedmice, budući da su već ranije osigurali prvo mjesto i plasman u Ligu 6.

U prvoj četvrtini osjetio se grč u igri jednih i drugih, tome svakako ide u prilog mali broj koševa, mnogo promašaja i grešaka. Na kraju prve četvrtine na semaforu je 12:12. U drugoj četvrtini izabranici Josipa Pandže igraju sjajnu košarku, proradio je vanjski šut, odbrana je dobro funkionisala, tako da se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 31:39 za Čelik.

Treći period i ponovo dosta nervoze, promašaja, ali crno-crveni su imali vodstvo tokom cijelog trećeg perioda. Na kraju treće četvrtine na semaforu je 50:58 za goste iz Zenice.

U posljednjoj četvrtini Čelik drži utakmicu pod kontrolom i cijelo vrijeme ima vodstvo. Na pet minuta prije kraja utakmice rezultat je 55:67 za Čelik. Do kraja utakmice Zeničani su držali meč pod kontrolom i priveli ga mirno u svoju korist. Konačni rezultat utakmice bio je 64:78 (12:12, 19:27, 19:19, 14:20) za ekipu Čelika.

Najbolji pojedinci u redovima pobjedničke ekipe bili su Milivoje Božović sa 19 poena i 19 skokova, Haris Ćurevac je ubacio 20 poena, dok je Haris Delalić utakmicu završio sa 19 poena. U redovima Sparsa, standardno najbolji igrač bio je bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš sa 18 poena i 11 skokova. Amar Gegić dodao je 15 poena.

Čelik je regularni dio sezone završio s omjerom od 15 pobjeda i devet poraza, te će kao trećeplasirani tim ići u Ligu 6. S druge strane Sparsi i pored poraza s omjerom 17 pobjeda i šest poraza kao prvoplasirani će u Ligu 6 za prvaka BiH.

Kada su u pitanju sigurni učesnici završnice prvenstva, Igokea, Spars, Široki, Čelik i Leotar su sigurni u Ligi 6, dok se za još jedno mjesto bore Sloboda i Borac.