14.6 C

OKK Čelik slavio u u derbiju protiv Slobode

Košarkaši Čelika i tuzlanske Slobode u subotu su u zeničkoj Areni odigrali meč 23. kola prvenstva BiH. U veoma uzbudljivom meču na kraju je slavila ekipa Čelika rezultatom 87:85.

Čelik je u ovu utakmicu ušao kao lider na tabeli, te kao ekipa koja je izborila Ligu 6, dok je gostima iz Tuzle danas igrala samo pobjeda, kako bi ostali u igri za plasman u Ligu 6.

Gosti su dobro otvorili utakmicu, vodili su tokom cijele četvrtine, a pred sami kraj domaćini se bude, te postižu nekoliko vezanih poena. Na kraju prve četvrtine na semaforu je bilo 19:20 za goste. U drugoj četvrtini potpuno drugačija slika na terenu, domaći košarkaši odigrali su znatno agresivnije, proradio je i šut, tako da se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 49:41 za Čelik.

U trećoj četvrtini domaćini su održavali prednost, dok su gosti nastojali da preokrenu utakmicu u svoju korist. Nakon treće četvrtine rezultat na semaforu je glasio 66:55 za Čelik. U posljednjoj četvrtini, gosti su pokušali sve da preokrenu rezultat, te ostvare trijumf, na 32. sekunde prije kraja bilo je 85:84 za Čelik, ipak nisu uspjeli gosti iz Tuzle da preokrenu rezultat, te su domaćini slavili pobjedu. Konačni rezultat bio je 87:85 (19:20, 30:21, 17:14, 21:30) za ekipu Čelika.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci, Milivoje Božović ubacio je 24 poena uz 12 skokova, Haris Delalić upisao je 24 poena, dok je Haris Ćurevac dodao 14 poena.

U redovima Slobode, standardno najbolji je bio Ibrahim Durmo sa 23 poena uz 12 skokova, a dobru utakmicu odigrao je i Đorđe Lelić sa 22 poena.

Zeničanima je ova pobjeda bila 14. u sezoni uz sedam poraza i sigurni su sudionici Lige 6 za košarkaše. S druge strane Slobodi je današnji poraz u Zenici bio 10. u sezoni, te su skoro izgubili šanse za plasman u Ligu 6. Sigurno da je ovo sezona za zaborav tuzlanskog tima, a bit će interesantno vidjeti, hoće li šef struke Damir Mulaomerović podnijeti ostavku, budući na veoma lošu sezonu ekipe koja je najavljivala borbu za sami vrh.