6.9 C

OKK Čelik u zeničkoj Areni pobijedio ekipu Bratunca (VIDEO)

OKK Čelik je na domaćem parketu, u okviru 8.kola Prvenstva BiH za košarkaše ugostio ekipu KK “Bratunac” TRB.

Vrlo uzbudljiva utakmica od prve minute. Rezultat pred početak druge četvrtine je glasio 23:23.

Na pauzu OKK Čelik ekipa odlazi sa minimalnim vodstvom od 2 poena – 45:43.

I u trećoj četvrtini izjednačena igra na obje strane, sa dosta nervoze i promašenih šuteva. Na kraju treće četvrtine vodstvo gostiju (57:58).

U četvrtoj četvrtini, 6 minuta prije kraja utakmice, tricom Dedića, ekipa Čelika preuzima vodstvo (67:66). Kvalitetnom igrom u odbrani, koncentriranim napadom, ekipa Čelika je privela utakmicu kraju.

Finalni rezultat – 83:80.

Pri skoro identičnom postotku šuta u obje ekipe, izvojili bi omjer skokova 42 naspram 30 u korist ekipe Čelika. Milivoje Božović je ponovo ostvario double double sa 17 poena i 18 skokova, uz 2 blokirana šuta. Haris Delalić je postigao 17 poena, uz 4 skoka. Haris Ćurevac 16 poena uz 4 asistencije, uz podršku Ermina Dedića koji je postigao 12 poena i 4 asistencije.

U ekipi Bratunca izdvojili su se Aleksandar Danilović sa 18 poena i 6 skokova, kao i Miloš Pešić sa 16 poena.

Za razliku od prethodnih domaćih utakmica, uvažavajući veliki broj pritužbi na kvalitet streama, na ovoj utakmici su obezbijedili i live stream direktno na FB profilu kluba. U narednom periodu isti će unaprijediti sa aktuelnom statistikom i sponzorskim materijalom.