14 C

Plasman u četvrtfinale izborili Juventus i Manchester City (VIDEO)

Sinoćnjim utakmicama u četvrftinale Lige prvaka plasirale su se ekipe Juventusa i Manchester Cityja. Svi učesnici završnice najjačeg evropskog klupskog takmičenja bit će poznati nakon večerašnjih utakmica Bayern-Liverpool i Barcelona-Lyon.

Italijanski prvak je u 90 minuta igre pokazao dominaciju nad Atletico Madridom. Krajnji rezultat utakmice je 3:0 što znači siguran prolaz u narednu fazu takmičenja.

Strijelac sva tri gola bio je Cristiano Ronaldo. Ovom utakmicom Ronalnoje je četvrti put u karijeri postigao hat-trick protiv madridskog kluba, a treći put protiv golmana Atletica Jana Oblaka.

Sjajni Ronaldo je Portugalac je u 27. minuti pogodio za vodstvo od 1:0, a uslijedili su i njegovi golovi u 48. te 86. minuti iz penala, nakon što je u šesnaestercu Madriđana oboren Bernardeschi.

Pored Ronalnove igre treba spomenuti i odličnu igru bosanskohercegovačkog reprezentativca Miralema Pjanića.

City razvalio Schalke 04

Pored Juventusa sinoćnjom pobjedom nad Schalke 04, u četvrtfinale Lige prvaka plasirao se i Manchester City.

Građani su na Etihadu plasman ostvarili sa ubjedljivih 7:0. Golove su postigli Sergio Aguero (35, 38), Leroy Sane (42), Raheem Sterling (56), Bernardo Silva (71), Phil Foden (78.) i Gabriel Jesus (84). Ovom utakmciom potvrdili su pobjedu iz Gelsenkirchena gdje su pobijedili rezultatom 3:2.

Plasman u četvrtfinale Lige prvaka ranije su izborili Tottenham, Ajax, Porto i Manchester United.