14 C

Pobjede Reala i Bayerna u susretima četvrtfinala Lige prvaka

U prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka Bayern je u gostima slavio kod Seville s 2:1 (1:1) i stekao veliku prednost pred uzvrat u Minhenu, dok je Real Madrid u Torinu na stadionu “Allianz” savladao Juventus rezultatom 3:0.

Madriđani su poveli već u 3. minuti golom Cristiana Ronalda na asistenciju Isca, što je bio i rezultat prvog poluvremena, prenosi Andolija.

Gosti su udvostručili prednost u 64. minuti, ponovo preko Ronalda, koji je sjajno pogodio na asistenciju Daniela Carvajala.

Juventus je u 66. minuti ostao s igračem manje nakon što je Paulo Dybala zaradio drugi žuti i automatski crveni karton.

Samo šest minuta kasnije Real je povećao prednost na 3:0 golom Marcela, a asistent je bio Ronaldo koji je obilježio prvi duel ova dva tima.

Do kraja meča više nije bilo golova, pa je kraljevski klub upisao važnu pobjedu kojom su skoro osigurali plasman u polufinale Lige prvaka.

U drugoj utakmici, Sevilla je na stadionu “Ramon Sanchez Pizjuan” u Sevilli poražena od Bayern Minhena rezultatom 1:2.

Sevilla je povela preko Pabla Sarabia u 31. minuti, ali je Bayern uspio izjednačiti u 37. autogolom Jesusa Navasa, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Gosti su ipak uspjeli povesti sa 2:1 golom Thiaga Alcantare u 68. minuti na asistenciju Francka Riberyja.

Do kraja meča više nije bilo golova, pa je Bayern ostvario važnu pobjedu pred revanš u Minhenu.

Uzvratni mečevi se igraju 11. aprila.

Danas su na programu još dva meča u kojima se sastaju Barcelona – AS Roma i Liverpool – Manchester City. Obje utakmice počinju u 20:45 sati.