14.3 C

Pogledajte kako izgleda noga Amela Tuke nakon povrede u finalu (FOTO)

873x400 Amel Tuka Kolica

U velikom olimpijskom finalu discipline na 800 metara, naš Amel Tuka je osvojio šesto mjesto ostvarivši vrijeme 1:45.98.

Nakon teške utrke, Amela Tuku su sa staze odvezli u kolicima.

Srećom, ne radi se o težoj povredi što je potvrđeno iz ekipe bh. atletičara.

– Amel Tuka je za vrijeme utrke na 800 metara dobio udarac u kvadriceps sprintericom jednog od takmičara. Desilo se to za vrijeme naguravanja tokom utrke. Povreda nije teška i Amel se trenutno nalazi na pregledu kod doktora – saopšteno je iz Amelovog tima.

Stigla je i fotografija noge Amela Tuke i vidljiv je udarac.

Amel Tuka Povreda 1

Najbrži je bio Kenijac Emanuel Kipkurui Korir (Emmanuel) sa vremenom 1:45.06, na drugom mjestu je bio njegov sunarodnik Ferguson Ćerujot Rotić (Cheruiyot Rotich) koji je istrčao 1:45.23, a treće mjesto pripalo je Poljaku Patriku Dobeku (Patryk) koji je utrku završio sa vremenom 1:45.39.

Ispred našeg takmičara, završili su još Peter Bol sa vremenom 1:45.92 i Adrian Ben koji je utrku završio svega dvije stotinke prije Tuke.