6.9 C

Porazom u Grčkoj izgubili smo šansu za Euro kroz kvalifikacije

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u susretu 8. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine igra protiv Grčke u Atini poražena je rezultato 2-1. Pred skoro praznim tribinama odigrana je loša partija. Zmajevi su bili neprepoznatljivi u odnosu na meč protiv Finske.

Ovim porazom BiH je izbubila svaku šansu za odalazak na EP kroz kvalifikacije. Ostale su još dvije utakmice revijalnog karatketra u zenici protiv Italije i na strani protiv Lihtenštajna.

Jedina nada za odlazak na EP ostaju utakmice kroz baraž Lige nacija.

Inače u Grčkoj je vladalo minimalno interesovanje za ovaj meč, a razlog je svakako činjenica da su Heleni već odavno izgubili šanse da se plasiraju na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Grčka je bila dosta ofanzivnija na početku utakmice, a prvu veću priliku imala je naša reprezentacija. Kvržić je u 13. minuti uputio dobar centaršut, a lopta se odbila do Gojaka, koji je šutirao, nakon čega je pokušao i Hodžić. Nakon toga uslijedio je ponovo period bez uzbuđenja, a nakon pola sata igre Heleni su došli u vodstvo. Nakon dobrog driblinga Pavlidis je zatresao mrežu Zmajeva.

Tri minute nakon gola Bakakis je šutirao, ali po sredini gola i odbranio je Šehić. Poslije dobre akcije naše reprezentacije u 35. minuti Kolašinac je centrirao sa lijeve strane, a za izjednačenje pogodio je Gojak. Bakasetas je u 39. minuti dobro šutirao, a naš golman je odbranio. Samo dvije minute poslije Mantalos je bio u stopostotnoj prilici. Do kraja prvog dijela nije se više desilo ništa vrijedno pomena.

Na početku drugog dijela viđen je loš pokušaj Bakasetasa, a isti igrač je u 54. minuti poslao loptu daleko preko gola. Poslije velike greške Kovačevića u 57. minute Mantalos je šutirao, ali Šehić je fantastično odbranio. Masouras je pogodio stativu u 60. minuti odmah nakon što je ušao s klupe. Isti igrač bio je u novoj prilici šest minuta poslije, a novu odličnu intervenciju imao je Šehić. Nedugo nakon toga Kovačević je pogodio stativu, ali je prilikom skoka napravio faul.

Veliku šansu Heleni su imali u 73. minuti. Stafylidisa je dalekometnim šutem pogodio stativu, a odmah nakon toga Šehić je ponovo spasio naš gol. Očajna partija Zmajeva se nastavila, a u 88. minuti autogol postigao je Kovačević za 2:1. To je bio konačan rezultat utakmice kojim se reprezentacija BiH oprostila od šansi da se kroz kvalifikacije plasira na Evropsko prvenstvo.