3.8 C

Portugal na čelu sa nevjerovatnim Ronaldom u finalu Lige nacija (VIDEO)

U sinoćnjoj prvoj polufinalnoj utakmici Lige nacija Portugal- Švicarska plasman u finale izborili su reprezentativci Portugala.

Uz raspoloženog Christiana Ronalda, Švicarci nisu mogli do pobjede, iako se do samog kraja nisu predavali. Krajnji rezulat iznosio je 3:1.

U 25. minuti u Portu je sve odjekivalo nakon nevjerovatnog gola iz slobodnjaka Juventusovog napadača.

Ronaldo se nije tu zaustavio, iako do narednih pogodaka nije došlo do samog kraja utakmice. Sa dva gola u 88. i 90. minuti zapečatio je prolazak svoje reprezentacije u finale novog UEFA-inog takmičenja.

Jedini strijelac za Švicarsku bio je Ricardo Rodriguez iz penala.

Portugal će u finalu u nedjelju igrati protiv pobjednika dvoboja Holandija – Engleska koji je na rasporedu u četvrtak u Guimaraesu.