Ukupno podjela

Posljednje objavljeno

Protesti u Srbiji ulaze u novu fazu: “Drugo poluvrijeme” studentske borbe

Protesti u Srbiji ulaze u novu fazu: “Drugo poluvrijeme” studentske borbe

Udruženja studenata, koja su organizirala jedne od najvećih protesta u novijoj historiji Srbije, poručila su da se njihova borba nastavlja – ulaze u “drugo poluvrijeme”.

Na zvaničnim stranicama fakulteta koji su u blokadi objavljene su poruke koje sumiraju dosadašnje rezultate protesta, a studenti jasno daju do znanja da neće odustati.

Među prvima su se oglasili studenti Fakulteta tehničkih nauka, izražavajući ponos na svoje kolege.

“Kraj je i ovaj put bio kada mi sviramo, i tako će biti i ubuduće. Ne brinite, dragi ljudi, ovo nisu produžeci – ovo je tek drugo poluvrijeme.”

Sličnu poruku poslali su i studenti Fakulteta organizacionih nauka, aludirajući na strategiju vlasti.

“Oni su jučer iskoristili svog posljednjeg keca u rukavu. Nama su ostala još tri špila, najmanje. Naučili smo mnogo o tome kako funkcionišu. Sve je pod kontrolom. Pametniji ne popušta – pametniji se organizuje.”

Sa profila “Studenti u blokadi”, koji okuplja učesnike protesta, stigla je još snažnija poruka.

“Vi ste topom udarili na našu ljubav i empatiju. Svakim svojim zlodjelom dodatno učvršćujete front protiv sebe. Ko ste vi?”

Studentski protesti, kako poručuju organizatori, ulaze u novu fazu, a dalji koraci bit će poznati uskoro. Jasno je, međutim, da studenti ne odustaju – borba se nastavlja.

Udruženja studenata, koja su organizirala jedne od najvećih protesta u novijoj historiji Srbije, poručila su da se njihova borba nastavlja – ulaze u “drugo poluvrijeme”.

Na zvaničnim stranicama fakulteta koji su u blokadi objavljene su poruke koje sumiraju dosadašnje rezultate protesta, a studenti jasno daju do znanja da neće odustati.

Među prvima su se oglasili studenti Fakulteta tehničkih nauka, izražavajući ponos na svoje kolege.

“Kraj je i ovaj put bio kada mi sviramo, i tako će biti i ubuduće. Ne brinite, dragi ljudi, ovo nisu produžeci – ovo je tek drugo poluvrijeme.”

Sličnu poruku poslali su i studenti Fakulteta organizacionih nauka, aludirajući na strategiju vlasti.

“Oni su jučer iskoristili svog posljednjeg keca u rukavu. Nama su ostala još tri špila, najmanje. Naučili smo mnogo o tome kako funkcionišu. Sve je pod kontrolom. Pametniji ne popušta – pametniji se organizuje.”

Sa profila “Studenti u blokadi”, koji okuplja učesnike protesta, stigla je još snažnija poruka.

“Vi ste topom udarili na našu ljubav i empatiju. Svakim svojim zlodjelom dodatno učvršćujete front protiv sebe. Ko ste vi?”

Studentski protesti, kako poručuju organizatori, ulaze u novu fazu, a dalji koraci bit će poznati uskoro. Jasno je, međutim, da studenti ne odustaju – borba se nastavlja.

Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

Dodaj Zenit.ba među omiljene izvore na Googleu
Zenica
clear sky
25.2 ° C
25.2 °
25.2 °
64%
1.1m/s
8%
ned
25 °
pon
36 °
uto
36 °
sri
30 °
čet
27 °