8.3 C

Ragbi klub Čelik osvojio prvo mjesto na prvom turniru Kupa Srbije u kategoriji U12

U okviru I kola natjecanja za kategoriju U12 na turniru Kupa Srbije, u subotu, 01.04.2023. godine nastupio je i Ragbi klub Čelik iz Zenice. Učešće na pomenutom turniru uzelo je sedam ekipa, a organizator turnira bio je Ragbi Savez Srbije.

Po izuzetno teškom vremenu za igru mladi ragbijaši su pokazali izuzetno dobro znanje i vještine ragbija te osvojili prvom mjesto na ovom turniru. Ovo je sigurno pokazatelj dobrog rada sa mlađim kategorijama koje Ragbi klub Čelik provodi već duži niz godina kroz aktivnosti Ragbi škole.

Trenerski dvojac Oruč/Pirgić nastavlja sa pripremama za sljedeće nastupe mladih selekcija, ali i pripreme ove mlade selekcije za nastup na 5. Kids Rugby Fest koji će biti održan 27.05.2023. godine.

Pregled rezultata (preuzeto sa Rugby Serbia)