5.8 C

Real Madrid odnio pobjedu nad Ajaxom (VIDEO)

Sinoć su odigrane utakmice osmine finala Lige prvaka.

U susretu koji se odigrao u Amsterdamu, domaći su poraženi od Real Madrida rezultatom 1:2. Iako je partija donijela dobru igru s obje strane, utakmica će ostati poznata po VAR tehnologiji. U 37. minuti utakmice
    Nicolas Tagliafico poslao je loptu u mrežu Reala.

VAR dosudio Ajaxu

Slovenski arbitar Damir Skomina je priznao pogodak, samo četiri minute kasnije, oduševljenje navijača Ajaxa je prestalo. Pregledom VAR-a, Skomina poništava gol zbog nedozvoljene pozicije Dušana Tadića.

Prvi dio utakmice završen je bez golova. U drugom poluvremenu Kraljevi su dominirali, ali je i Ajax imao nekoliko dobrih prilika. Na prvi gol čekalo se do 60. minute kada je Benzema za gostujući tim postigao pogodak.

Do izjednačenja je došlo u 75. minuti kada je Neres uposlio Ziyecha, koji je pogodio za 1:1.

Kontrom u 87. minuti Carvajal pravovremeno ubacuje za Asensija koji rutinski pogađa za konačnih 1:2.

Revanš susret igra se petog marta na Santiago Bernabeu.