3.9 C

Real Madrid pobijedio Bayern u Minhenu sa 2:1

Madridski Real stekao je prednost nakon prve utakmice polufinala Lige prvaka protiv minhenskog Bayerna i na uzvrat ide rezultatom 2:1.

Do vodstva su došli gosti golom Joshue Kimmicha, no na odmor se otišlo s po jednim golom u svakoj mreži – izjednačujući gol postigao je Marcelo.

Real je u nastavku bio bolja ekipa te došao do gola koji mu je olakšao put do finala.

Drugi gol za Real postigao je Marco Asensio.

Bayern i Real do sada su mnogo puta igrali u završnoj fazi Lige prvaka, posljednji put prošle godine u četvrfinalu.

I u prvoj utakmici bio je identičan rezultat kao večeras Real je pobijedio u Muenchenu 2:1.

No, Bayern je u Madridu uzvratio istim rezultatom.

“Kraljevski klub” je nakon produžetaka te dva gola Cristiana Ronalda i jednim Marca Asensija s ukupnih 6:3 prošao dalje.

Real je potom stigao i do finala, gdje je slavio, 12. put u povijesti.

Uzvratni susret bit će odigran 1. svibnja u Madridu.

U prvom duelu ovogodišnjeg polufinala Liverpool je u utorak navečer na svom terenu deklasirao Romu rezultatom 5:2.