6.7 C

Real Madrid svjetski klupski prvak

Pobjednik Lige prvaka Real Madrid postao je svjetski klupski prvak nakon što je u nedjelju u finalu sa 4-2, ali tek nakon produžetaka, slavio protiv prvaka Azije Kashime.

Poveo je Real golom Benzeme u 10. minuti nakon što je Luka Modrić pucao prema golu japanske ekipe, ali se ona odbila od golmana do Benzeme koji je bio precizan.

No, u 44. minuti nakon pogreške Realove obrane Gaku Shibasaki pogađa za japansku ekipu za 1-1. Deset minuta nakon početka drugog poluvremena Japanaci povećavaju na 2-1, strijelac je ponovno Shibasaki nakon još jedne loše reakcije odbrane Reala.

U 59. minuti sudac dodjeljuje žuti karton Yamamotu koji je srušio Lucasa, a s bijele tačke je precizan Cristiano Ronaldo. U zadnjih 30 minuta slijedi opsada japanskog gola, no bez pogotka i utakmica odlazi u produžetke.

Sedam minuta nakon početka prvog produžetka Ronaldo zabija svoj drugi gol na utakmici za vodstvo Reala od 3-2, a u 104. minuti i treći pogodak za konačan rezultat.

Realu je ovo druga titula svjetskog klupskog prvaka poslije 2014. godine. Treće mjesto zauzeo je kolumbijski Atletico Nacional koji je u ranije odigranoj utakmici danas bio bolji nakon izvođenja jedanaesteraca od meksičkog Cluba America.