23.2 C

Remi Bašakšehira i Yeni Malatyaspora, Višća strijelac

Medipol Bašakšehir je u 7. kolu turske Super Lige u Istanbulu remizirao 1:1 protiv Evkur Yeni Malatyaspora, javlja Anadolu Agency (AA).

Gosti su poveli golom Khalida Boutaiba u 30. minuti što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Bašakšehir je nakon brojnih napada u 71. minuti uspio izjednačiti golom reprezentativca BiH Edina Višće, što je bio njegov treći pogodak ove sezone.

Domaća ekipa je do kraja meča imala nekoliko veoma izglednih prilika, ali ipak nisu uspjeli postići pogodak pa je meč završen rezultatom 1:1.

Još jedan bh. nogometaš u redovima Bašakšehira, Riad Bajić, u igru je ušao u 78. minuti umjesto Emmanuela Adebayora.

Poslije 7. kola, lider Super Lige je Galatasaray sa 15 bodova, a slijede Bašakšehir sa 14, koliko ima i Bešiktaš, te Antalyaspor sa 13 bodova. Yeni Malatyaspor zauzima 9. mjesto sa 11 bodova.