6.7 C

Reprezentacija BiH minimalnim rezultatom pobijedila Bugarsku (VIDEO)

Danas je u Razgradu u Bugarskoj na ”Ludogorets Areni” odigran susret između reprezentacije Bosne i Hercegovine i Bugarske. Utakmica je završena rezultatom 1:0 pogotkom Kenana Kodre u 20. minutu utakmice.

Robert Prosinečki, selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, odlučio je krenuti u napadačkoj formaciji sa tri napadača. Na golu bh. državnog tima stajao je Ibrahim Šehić. Stoperski tandem činili su Ervin Zukanović i Samir Memišević, a zadnjeg veznog igrao je Muhamed Bešić, a ispred njega na sredini terena igrali su Miralem Pjanić i Elvis Sarić. Centralni napadač je bio kapiten Edin Džeko, dok je u špicu uz lijevu out liniju bio Haris Duljević, a desno Kenan Kodro.

Na početku drugog poluvremena Prosinečki je zamijenio Sarića i Kodru sa Medunjaninom i Miloševićem. U nastavku utakmice su igru napustili i Džeko, Duljević, Bešić i Zukanović, a kao zamjene su uvedeni Zakarić, Prevljak, Cimirot i Sunjić.

U prvoj pobjedi naše reprezentacije pod kormilom Prosinečkog, utakmicom u Bugarskoj selektor osim pozitivnog rezultata, ne može biti zadovoljan igrom, obzirom na veliki broj grešaka, pogotovo u zadnjoj liniji. Srećom, Zmajevi se iz Bugarske vraćaju sa pobjedom, a novi test će imati već za četiri dana kada igraju protiv Senegala. I ovaj susret će uživo prenositi FaceTV.