3.9 C

Reprezentacija BiH poražena u Zenici od Švedske sa 72:88 (FOTO)

U četvrtoj utakmici pretkvalifikacija za Mundobasket 2019. godine, reprezentacija BiH je u Zenici poražena sa 72:88.

Dobro smo otvorili utakmicu i poveli sa sedam razlike, rezultat je glasio 12:7. no Švedi su se brzo vratili u meč i prvi period je okončan sa 23:23.

U drugoj četvrtini znatno bolja igra Švedske, koja je na krilima razigranog Masambe bila sjajna u napadu, dok se u našim redovima vidjela konfuzija i to je sve rezultirali vodstvom Švedske napoluvremenu sa 38:46.

Nastavak duela donosi reprizu treće četvrtine, gdje su Švedi bili mnogo bolji rival. Rezultat na kraju trećeg perioda glasio je 55:64.

Na početku posljednje četvrtine, Švedska odlazi na najveću prednost od +14 i do kraja meča su sigurno održavali prednost za konačnih 72:88. Sada nakon četiri kola BiH i Švedska imaju omjer od dvije pobjede i dva poraza.

Šveđane su do trijumfa predvodili Masamba sa 20 i Eriksson sa 15 poena, kod naše selekcije TMusa je ubacio 12, a dvocifreni su bili još Tomić sa 11 i Vrabac sa deset poena.