6.9 C

Reprezentacija BiH ‘pregazila’ Finsku, u utorak protiv Grčke (VIDEO)

Reprezentacija BiH 'pregazila' Finsku, u utorak protiv Grčke (VIDEO)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u sedmom kvalifikacijskom kolu drugoplasiranu selekciju grupe J Finsku rezultatom 4:1 (2:0), čime se probila na treće mjesto u grupi i zadržala izglede za direktan plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Strijelci golova za Zmajeve bili su Miralem Pjanić (2), Izet Hajrović i Armin Hodžić dok je jedini pogodak za goste postigao Joel Pohjanpalo.

Nakon nekoliko sjajnih šansi, bh. tim je poveo preko rezerviste Izeta Hajrovića u 30. minuti. Prethodno je igrač Dinama zamijenio povrijeđenog Edina Višću. Asistenciju jeu upisao Zoran Kvržić.

Na 2:0 povisio je Miralem Pjanić iz penala u 36. minuti nakon što je jedan domaći igrač igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Treba reći da je bh. reprezentacija odigrala izuzetno kvalitetno poluvrijeme uprkos velikim problemima s izostancima važnih igrača. Zbog povrede je, između ostalog, odustan kapiten Edin Džeko.

U nastavku meča Zmajevi su nastavili u istom ritmu. Redale su se šanse motivisanog domaćina i uskoro je stigla nova nagrada za silan trud na terenu. Strijelac gola nakon prave opsade gola gostiju bio je Pjanić nakon sjajnog meča. Igrao se 58. minut.

Petnaestak minuta kasnije, još jedan gol u mreži nesretnih gostiju. Strijelac je bio Hodžić koji je večeras sjajno zamijenio povrijeđenog kapitena Džeku.

Do kraja susreta, gosti su preko Pohjanpala postigli utješni pogodak. No, vremena za nešto konkretnije bilo je premalo pa se rezultat nije mijenjao. Sigurna pobjeda bh. reprezentacije koja ostavlja šanse za konačan uspjeh i plasman za evropsku smotru najboljih nacionalnih timova.

Naredni meč, Zmajevi će igrati već u utorak kada gostuju neugodnoj Grčkoj. Susret je na rasporedu u utorak. Finci, pak, sljedeću utakmicu igraju protiv Armenije kući pod imperativom dobrog rezultata.