15 C

Reprezentacija BiH ubjedljiva u Armeniji i osigurala kvalifikacije za SP

Košarkaška reprezentacija BiH savladala je Armeniju sa 66:83 i izborila plasman u kvalifikacije za Mundobasket 2019. godine.

Sjajno smo otvorili utakmicu i poveli 4:11, no Armenci se na krilima Boatrighta se vraćaju u meč i igralo se koš za koš do polovine druge četvrtine, kada su Armenci otišli na šest razlike, no trojkama Lazića, naša reprezentacija se vraća u utakmicu i na odmor odlazimo sa 41:44.

Nastavakl duela je donio rapsodiju naših Zmajeva. Popravili smo skok, odbranu, a u napadu smo bili besprijekorni. Musa, Vrabac, Lazić, Tomić, Zahiragić, Atić.. odigrali su fantastično drugo poluvrijeme, a posebno se izdvojila posljednja četvrtina koju su naši momci dobili sa 2:18.

Najefikasniji u našem timu bio je Džanan Musa sa 21 poenom, Obrad Tomić je dodao 16, Edin Atić 15, a Adin Vrabac 12 poena. Kod Armenije Ryan Boatright je meč završio sa 22 poena.