14.6 C

Reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila od Slovačke

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Bratislavi od domaće selekcije Slovačke koja je upisala pobjedu rezultatom 2:0 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine, javlja Anadolija.

U utakmici grupe ”J”, Slovaci su poveli već u 13. minuti golom Roberta Maka, a prednost su uvećali preko Lukasa Haraslina u 40. minuti, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je bilo još nekoliko izglednih prilika na obje strane ali se rezultat nije mijenjao, pa je selekcija Slovačke upisala pobjedu s konačnih 2:0.

Slovačka je u prvom kolu remizirala protiv Luksemburga 0:0, a BiH je slavila protiv Islanda rezultatom 3:0.