14 C

Reprezentacija Crne Gore odigrala neriješeno sa selekcijom Bugarske

Sinoć su odigrane utakmice prvog kola kvalifikacija za Euro 2020.

Reprezentacija Crne Gore odigrala je neriješeno sa selekcijom Bugarske u okviru grupe A. Iako je reprezentacija Crne Gore bila pred samom pobjedom golom iz 50. minute, rezultat je do kraja utakmice promijenjen.

Prvi pogodak u utakmici koja se odigrala u Sofiji, desio se na početku drugog poluveremena kada je Stefan Mugoša postigao za 0:1.
    Mugoša se “lažnjakom” na ivici kaznenog prostora oslobodio jednog, pa drugog čuvara, a onda preciznim udarcem pogodio donji desni ugao gola Bugarske.

Bugari su zatim krenuli oštrije i jače na gol Crnogoraca, ali su i izabranici Ljubiše Tumbakovića imali nekoliko dobrih šansi.

“Sokolovi” su držali ovakav rezultat sve do 82. minute kada je Todor Nedelev iz jedanaesterca pogodio za 1:1.

Ovakav rezultat zadržao se do rkaja utakmice te nakon produžetaka.

Rezultati ostalih odigranih utakmica

U ostalim utakmicama u petak su postignuti sljedeći rezultati: Engleska – Češka 5:0 (grupa A), Portugal – Ukrajina 0:0 (grupa B), Luksemburg – Litvanija 2:1 (grupa B), Moldavija – Francuska 1:4 (grupa C), Andora – Island 0:2 (grupa C) i Albanija – Turska 0:2 (grupa C).

Kvalifikacije se nastavljaju u subotu, kada na teren izlaze i reprezentativci Bosne i Hercegovine.