8.1 C

Reprezentacija Meksika savladala Južnu Koreju

Reprezentacija Meksika savladala je selekciju Južne Koreje, rezultatom 2:1, u ruskom Rostovu u drugom kolu grupe “F” Svjetskog fudbalskog prvenstva u Rusiji, javlja Anadolu Agency (AA).

Srbijanski sudija Milorad Mažić pokazao je na bijelu tačku u 25. minuti, nakon što je fudbaler Južne Koreje Yang Hyunsoo igrao rukom u kaznenom prostoru. Precizan u izvođenu penala bio Carlos Vela, koji Meksiko dovodi u vodstvo od 1:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Meksiko nastavlja sa dobrom igrom, a na 2:0 povisio je Chicharito, koji je matirao golmana Hyeonwooa. Ipak, u sudijskom vremenu meča Korejanci postižu počasni pogodak.

Strijelac je bio Heung Ming-Son za konačnih 2:1 u korist Meksikanaca.