14 C

Roma ispala iz kupa, Džeko promašio penal (VIDEO)

U osmini finala talijanskog kupa Torino je na Olimpicu pobijedio Romu s 2:1 te se tako plasirao u daljnju fazu natjecanjima.

Granata je ovom pobjedom nanijela prvi poraz vučici u domaćim natjecanjima nakon više od dva mjeseca.

Zadnji koji je u Italiji uspio pobijediti giallorosse bio je Napoli 14. oktobra ove godine.

U otvorenoj utakmici prvu pravu priliku vidjeli smo u 23. minuti kada je De Silvestri pokušao glavom, no njegov udarac majstorski brani rezervni golman Rome Skorupski.

Samo devet minuta kasnije vidjeli smo odličnu priliku za domaći sastav. Pucao je El Shaarawyi, ali njegov udarac zaustavlja prečka.

Nakon što je Roma još jednom zaprijetila preko Undera u 36. minuti, tri minute kasnije gosti su poveli.

Nakon kornera najviši u skoku bio je Belotti. Skorupski je refleksno obranio njegov udarac, ali odbijena je lopta došla do De Silvestrija koji ju zakucava u domaću mrežu.

U drugom poluvremenu la magica je preuzela sve konce igre u svoje ruke te je u 64. minuti opasno zaprijetila kada je udarac Perottija odličnom obranom zaustavio Vanja Milinković-Savić.

Tri minute kasnije ponovno je bilo opasno pred vratima Torina, ovaj puta je Patrik Schick pogodio stativu.

I onda, kada se činilo da je izjednačenje u zraku, šok na Olimpicu.

Torino je povećao na 2:0, a strijelac za granatu je bio Simone Eder. Igrala se 73. minuta susreta.

Četiri minute nakon drugog gola gostiju, Roma je imala priliku smanjiti prednost.

U kaznenom prostoru pao je Schick, a Džeko je dobio priliku zabiti s bijele tačke nakon što je za vikend protiv Cagliarija neprecizan bio Perotti.

Međutim, bh. reprezentativac svoju šansu nije iskoristio.

Ipak, Roma je uspjela smanjiti pet minuta prije isteka regularnog dijela susreta kada je lijepo pogodio Schick.

Do kraja susreta još je jednom opasno zaprijetio Džeko, ali i ovaj put bezuspješno.