14 C

Roma prekinula Lazijev niz pobjeda, Lulić jedan od tragičara (VIDEO)

U Derby della Capitale Roma i Lazio ušli su u fantastičnoj formi – ekipa Eusebija Di Francesca neporažena je u posljednjih šest utakmica, dok nominalni gosti za sobom imaju nevjerojatan niz od devet uzastopnih pobjeda .

Roma je, ipak, uspjela prekinuti taj niz i doći do 2:1 pobjede protiv ekipe Simonea Inzaghija koja u ovoj utakmici nije bila niti blizu ovosezonskih izdanja.

Na prva uzbuđenja nismo trebali dugo čekati, nakon manje od dvije minute igre Ciro Immobile zatresao je mrežu, no pomoćni sudac podigao je zastavicu, te je gol poništen zbog zaleđa.

Prva prava prilika Rome dogodila se u 16. minuti, Edin Džeko našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme te s oko sedam metara glavom uputio udarac prema golu, ali Strakosha je bio dobro pozicioniran te je bez poteškoća spriječio udarac najboljeg strijelca Rome.

I četiri minute poslije bh. napadač je u prvom planu kada je njegov silovit udarac iskosa završio nekoliko centimetara pored vratnice.

Do kraja prvog poluvremena više nije bilo ozbiljnijih pokušaja niti jedne ekipe, te se na odmor otišlo s početnim rezultatom, ali zato je u nastavku pogodak postignut nakon samo tri minute.

Aleksandar Kolarov sjurio se po lijevom boku i ušao u šesnaesterac u kojem ga nesmotreno ruši Senad Lulić. Sudac Rocchi bez razmišljanja i upotrebe VAR-a pokazuje na bijelu točku, a Diego Perotti neobranjivo pogađa i dovodi Romu u minimalno vodstvo.

Ubrzo je Di Francescova ekipa došla i do drugog gola na utakmici; u 52. minuti Nainggolan je iskoristio precizno dodavanje El Shaarawyja, prošao nekolicinu igrača Lazija i s ruba kaznenog prostora zakucao loptu u mrežu.

U 58. minuti Inzaghi je odlučio izvaditi reprezentativca BiH i kapitena ekipe Senada Lulića i pojačati napad Jordanom Lukakuom, što se pokazalo kao dobar potez, jer se Lazio očigledno digao u igri, te je ubrzo uspio smanjiti zaostatak.

Nema sumnje kako će ponovno biti puno govora o upotrebi video tehnologije, jer je trebalo čekati gotovo pet minuta kako bi Rocchi, umjesto dosuđenog udarca iz kornera pokazao na jedanaest metara i to tek nakon dugotrajnih protesta gostujućih nogometaša koji su insistirali na upotrebi VAR-a.

Snimke su pokazale kako nema sumnje da je Manolas igrao rukom u šesnaestercu, a siguran realizator najstrože kazne u 72. minuti bio je Ciro Immobile koji se tako s 15 golova u 12. kola zacementirao na prvom mjestu ljestvice strijelaca Serie A na kojoj je Dybali i Icardiju pobjegao na četiri gola prednosti.

Do kraja utakmice borba se većinom vodila na sredini terena, te je Roma uspješno sačuvala mrežu i rezultat 2:1 kojim je privremeno zasjela na treću poziciju s dva boda manje od vodećeg Napolija.