16.3 C

Rukometaši BiH poraženi u Grčkoj u prvom meču predbaraža za SP

Rukometna reprezentacija Grčke u Chalkidi pobijedila je selekciju Bosne i Hercegovine, rezultatom 24:17, u prvom meču prve faze baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo 2023. godine, javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranici novog bh. selektora Tonija Čoline imali su niz problema pred odlazak na teško gostovanje u Grčkoj, prvenstveno zbog odlaska selektora Ivice Obravana, povrede pet standardnih igrača i neigranja Dejana Malinovića.

Grčka je prvo poluvrijeme završila s prednošću od 10:8. I u drugom poluvremenu Grci su čuvali prednost i povećavali je kako se meč približavao kraju pa su zasluženo slavili s značajnih sedam golova razlike.

Najbolji pojedinci na terenu bili su Charalampos Mallios koji je postigao 13 golova i golman Petros Boukovinas koji je zabilježio 17 odbrana.

Rukometna reprezentacija BiH za tri dana će u Tuzli igrati revanš meč protiv Grčke. Bolji iz ovog dvomeča u drugom krugu baraža u aprilu će se sastati s Crnom Gorom u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo, koje će se u januaru 2023. godine održati u Poljskoj i Švedskoj.