15 C

Rukometni reprezentativci na korak do plasmana na Euro 2020.

Sinoćnjom utakmicom u Finskoj rukometni reprezentativci Bosne i Hercegovine učvrstili su svoje mjesto u kvalifikacijama za Euro 2020.

Utakmicu 3. kola Grupe 5 naša reprezentacija pobijedila je selekciju Finske i upisala pobjedu rezultatom 26:30.

Sa Fincima se revanš-meč igra u tuzlanskoj dvorani “Mejdan# za dva dana.

U prvom dijelu utakmice bilo je jasno kako su izabranici Bilala Šumana jaki protivnici Fincima te su u jednom trenutku vodili i sa +5 a u drugom poluvrtemenu i sa +7 golova prednosti.

U posljenje četiri minute susreta, BiH je vodila sa +3 gola razlike. Pobjednički rezultat potvrdio je u 2. minuti do kraja Panić a zatim i Benjamin Burić.

Nakon trijumfalne pobjede, naši reprezentativci napravili su i selfie na kojem su svim bh. navijačima pokazali koliko su sretni i zadovoljni.