9 C

Rukometni Zmajevi odnijeli pobjedu nad Fincima u Tuzli

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je pobijedila selekciju Finske u Tuzli.

Pred domaćom publikom i u odličnoj atmosferi rukometni Zmajevi pobijedili su Fince ubjedljivim rezultatom 31:19. Ovo je treća pobjeda izabranika Bilala Šumana koja je našu reprezentaciju dovela do borbe za prva dva mjesta koja vode direktno na Euro 2020.

Pored prva dva, na ovo prestižno takmičenje idu i četiri najbolje trećeplasirane selekcije iz osam grupa.

Poluvrijeme je zavrđeno sa 16 naših postignutih golova te sa 10 golova protivničkog tima.

I nakon pauze, bosanskohercegovački rukometaši nisu dopustili prednost Fincima te su tokom cijele utakmice bili bolji i ostvarili zasluženu pobjedu.

Posebno treba istaći nevjerovatnog golmana naše reprezentacija Benjamina Burića koji je odbranio čak 13 golova.

Ovim rezultatom BiH se izjednačila sa Češkom te ima 6 bodova.
    Naredna utakmica našeg tima je 12. juna kada su domaćini Bjelorusiji, a kvalifikacije će Zmajevi će završiti četiri dana kasnije u Češkoj.