24.6 C

Sjajna Lana Pudar se plasirala u finale Svjetskog prvenstva u Dohi

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar kvalifikovala se danas u finale Svjetskog prvenstva u plivanju u Dohi u disciplini 200 metara delfin.

Pudar je nastupila na stazi broj 6, a polufinalnu utrku je isplivala u vremenu 2:09:42 . Pobjednica u današnjoj utrci bila je amerikanka Rachel Klinker sa vremenom 2:07:70. Drugo mjesto pripalo je takmičarki Lauri Stephens sa vremenom 2:07:90.

Nakon dvije polufinalne utrke, Lana Pudar je zauzela 8. mjesto u ukupnom rangiranju plivačica.

Finalna utrka na rasporedu je sutra u 17:02 sati za kada je zakazana borba za medalje.

Podsjetimo, Lana je ranije otkazala nastup na 100 metara delfin zbog povrede ramena koju je u međuvremenu sanirala.