14 C

Sjajni Nurkić upisao novi double-double učinak

Jusuf Nurkić je zabilježio novo double-double izdanje, ali njegovi Trail Blazersi upisali su drugi uzastopni poraz.

Minnesota je tokom cijelog meča imala opipljivu prednost i na kraju slavila trijumf nad Portlandom od 112:96. To je treća uzastopna pobjeda Timberwolvesa otkako je ekipu napustio Jimmy Butler (on je iste večeri postigao 28 poena u trijmufu Philadelphije).

Za 23 minute na parketu, Nurkić je imao 13 poena, 11 skokova i jednu blokadu. Uz njega, solidni su bili CJ McCollum (18 poena) i Damian Lillard (16) kod Blazersa, dok su Timberlwovese predvodili Andrew Wigging (23 poena, 5 skokova) i Derrick Rose (17 poena, 7 skokova, 6 asistencija).

Brooklyn Netsi su pobijedili u prijestonici, bili su bolji od domaćih Wizardsa, 115:104. Odlične partije su pružili D’Angelo Russell (23 poena) i Spencer Dinwiddie (25) u redovima gostiju.

Džanan Musa je upisao novi nastup u NBA, ali igrao je svega minutu i za to vrijeme uspio tek uputiti jedan šut (bez poena).