12.5 C

Sloboda na Tušnju pobijedila Olimpic 3:0

Nogometaši tuzlanske Slobode pobjedom su počeli novo prvestvo u Premijer ligi BiH.
    U okviru 1. kola na Tušnju su pobijedili ekipu sarajevskog Olimpica rezultatom 3:0 (2:0).

Ekipa Husrefa Musemića od početka susreta diktirala je tempo igre stalno atakujući na gol „vukova s Otoke“.
    Nadmoćniju igru krunisali su golom Sulejmana Krpića u 15. minuti, nakon asistencije Mladena Veselinovića.

Isti igrač bio je strijelac i drugog gola za Tuzlake, nakon velike pogreške Mahira Karića koji je htio loptu vratiti golmanu Dejanu Bandoviću, ali je Krpić stigao prije i bez poteškoća je šutirao pokraj golmana Olimpika i postigao pogodak.

Iako su obje ekipe imale nekoliko izglednih prilika za gol, do kraja utakmice postignut je još samo jedan. U 90. minuti u 16-ercu gostiju srušen je Amer Ordagić, a sa 11 metara siguran je bio Ivan Kostić.

Susret na stadionu Tušanj po paklenoj vrućini pratilo je oko 2.500 gledatelja, a sudio je dobro Miloš Gigović iz Gradiške.