6.3 C

Švicarska savladala Srbiju rezultatom 2:1 (VIDEO)

Usprkos dobroj igri Srbije, Švicarci su izrežirali fenomenalan preokret, te došli do pobjede 2:1 eurogolom Xhake, te kontrom Shaqirija u 90. minuti i našli se na korak od prolaza u nokaut fazu.

Već u petoj minuti Srbija je zamalo došla u vodstvo nakon što je Mitrović uputio udarac glavom, ali Sommer je obranio. Niti minuta nije prošla kad Mitrović opet iz iste pozicije upućuje još jedan udarac glavom, te ovaj put matira švicarskog vratara i dovodi Srbiju u vodstvo! 1:0!

U 10. minuti Švicarska je mogla izjednačiti nakon odličnog ubačaja Rodrigueza, no Džemaili je promašio ‘zicer’.

Opet Srbija prijeti, opet je to Mitrović, i opet je udarac glavom. U 14. minuti po treći put srpski napadač zaprijetio je Sommeru, no njegov udarac glavom s ruba šesnaesterca nije bio dovoljan za povećanje prednosti.

Dvije minute nakon njega, Švicarsku je ‘ugrozio’ i najskuplji igrač orlova Sergej Milinković-Savić, no njegov udarac izvan šesnaesterca nije otišao u okvir.

Akanji je imao priliku za izjednačavanje u 26. minuti, ali glavom je loptu usmjerio pored gola.

Kakva prilika za Švicarsku! Praktički siguran gol imao je Džemaili, no Stojković je izvrsnom reakcijom zadržao srpsku prednost, a par minuta kasnije još jednu sjajnu šansu uprskao je – Džemaili.

U 37. minuti susreta odbijenu loptu pokupio je Tadić i uputio udarac iz daljine, no lopta je išla tačno u Sommera koji ju je spremno dočekao.

Do kraja prvog dijela mogla je Srbija i povećati prednost, no Tošić nije realizirao prekrasnu priliku u 44. minuti, a u nadoknadi prvog poluvremena opasno je zaprijetio i Tadić, no njegova bomba otišla je malo preko gola.

Mitrovićeva glava nastavila je biti prijetnja i u drugom poluvremenu, u 51. minuti njegova lopta odlazi preko gola, ali niti minutu nakon Xhaka udarcem s preko dvadeset metara vraća Švicarsku u igru!

Kakvu je loptu u 68. minuti poslao Kolarov u šesnaesterac, no niko od srpskih igrača nije bio spreman.

Par lijepih šansi imao je i Mario Gavranović, no u obje prilike se našao u zaleđu.

Devedesetu minutu prikazivao je semafor kad je Xherdan Shaqiri u kontranapadu primio loptu od Gavranovića, sjurio se prema kaznenom prostoru Srbije, te realizirao stopostotnu šansu i Švicarsku doveo na korak do prolaza nokaut faze!

Sudačka nadoknada nije donijela promjene, te je Švicarska u preokretu pobijedila Srbiju s 2:1 i našla se na korak od prolaza grupe.

U prvom susretu Srbija je pobijedila Kostariku s 1:0, dok su Švicarski ‘izvukli’ neriješen rezultat 1:1 s Brazilom, te time dobili bod koji nitko nije očekivao da će dobiti.