11.4 C

Srbijanski teniser Dušan Lajović pobjednik ATP turnira u Banjaluci

Srbijanski teniser Dušan Lajović (70. igrač na ATP listi) pobjednik je ATP turnira “Srpska Open”, koji je održan u Banjaluci, u Bosni i Hercegovini, nakon što je u finalnom meču slavio protiv šestog igrača svijeta Rusa Andreja Rubleva rezultatom 2:1 (6:3, 4:6, 6:4), javlja Anadolija.

Nakon što je s protivnikom podijelio prva dva gema, uslijedila je odlična partija Lajovića koji je apsolutno dominirao u igri i došao do vodstva od 4:1. Rublev je uspio smanjiti vodstvo, no Lajović dobija prvi set 6:3.

Rublev je vrlo ofanzivno ušao u drugi set, zahvaljujući čemu je došao do vodstva od 3:0. Lajović je potom bio nešto konkretniji u igri, no ipak nedovoljno dobar za preokret. Rublev završava drugi set u svoju korist 6:4.

U prvom dijelu trećeg seta apsolutna dominacija raspoloženog Lajovića, Rublev je jednostavno bio nemoćan. U nastavku Rublev nešto bolji, no srbijanski teniser privodi treći set kraju rezultatom 6:4 i nakon dva i po sata igre dolazi do trofeja. Ukupno 2:1 po setovima za Dušana Lajovića.

Srpska Open 2023″ je ATP turnir iz serije 250, koji se ove godine održava u Banjaluci nakon dvije uzastopne godine održavanja u Beogradu, glavnom gradu Srbije.