22.6 C

Švedska osvojila bronzu na Evropskom rukometnom prvenstvu

Rukometaši Švedske pobijedili su Njemačku 34:31 te osvojili bronzu na Evropskom prvenstvu.

Švedska je od samog početka bila bolja. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 18:12.

Nijemci su u drugom dijelu u nekoliko navrata imali minus dva, čak i samo gol zaostatka na šest minuta do kraja, ali nisu uspjeli pobijediti.

Feliks Klar sa osam golova je bio najefikasniji kod Švedske, a sa druge strane najefikasniji je bio Renars Usčins sa osam pogodaka.

Švedska se tako pridružila Francuskoj i Danskoj koje su direktno izborile plasman na Olimpijske igre.

U finalu, kasnije večeras, sastaće se Francuska i Danska.