14.6 C

Švedska pobijedila Italiju, uzvratni susret u ponedjeljak (VIDEO)

Švedska je u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija napravila iznenađenje pobijedivši Italiju rezultatom 1:0. Izbace li Šveđani azzurre, napravit će uslugu i Hrvatskoj i gurnuti je u drugu jakosnu skupinu ždrijeba skupina za SP! Dakako, obrane li kockasti 4:1 u Pireju…

Sadržajno prvo poluvrijeme na Friends areni u Solni započelo je žustro, te je već nakon par minuta Cuneyt Cakir, turski dijelitelj pravde, imao problema s uzavrelim strastima na terenu.

U 6. minuti vidjeli smo prvu pravu priliku na utakmici. Ubačaj Mattea Darmiana pronašao je Belottija, no ovaj u padu šalje loptu tik pored desne stative Olsena.

Samo dvije minute kasnije opasno je na drugoj strani. Ola Toivonen pucao je sa dvadesetak metara, no lopta odlazi pored gola.

Nakon 14 minuta igre Matteo Darmian opet se nalazi u glavnoj ulozi, ovaj puta je bezuspješno pokušao pronaći slobodnog Candrevu.

U 29. minuti susreta žuti je karton zbog preoštrog starta zaradio veznjak azzura Marco Verratti. Tim se potezom veznjak PSG-a isključio iz popisa igrača za uzvrat na San Siru.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jednu šansu za domaćine. U 35. minuti opet pokušao Toivonen, ali njegov pokušaj zaustavlja Buffon.

Drugih 45 minuta započelo je vatreno – veliku priliku imao je Candreva u 49. minuti kad je opalio s ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac u korner skreće Olsen.

Ključni trenutak susreta dogodio se u 61. minuti. Jakob Johansson pucao je iskosa, s ruba šesnaesterca, a njegov udarac u vlastitu mrežu skreće De Rossi.

Deset minuta kasnije pokušala je odgovoriti Italija. Ponajbolji igrač azzura večeras, Darmian, pucao je s 18 metara, no njegov pokušaj zaustavlja stativa.

Do kraja susreta četverostruki prvak svijeta preuzeo je inicijativu, Ventura je pokušavao s zamjenama, ali promjene rezultata nije bilo.

Napomenimo kako je i pobjedu svoje reprezentacije s tribina gledao najbolji švedski nogometaš svih vremena Zlatan Ibrahimović.

Italija se ovim porazom nalazi u vrlo teškoj poziciji uoči uzvrata na San Siru u ponedjeljak, dok izabranici Jannea Anderssona na teško gostovanje nose veliku prednost.

Venturinim izabranicima prijeti neodlazak na SP, što bi za azzure bio prvi takav slučaj nakon 1958. godine.