8.8 C

Taekwondo klub Zenica nastupio na turniru “Sarajevo Open”

Taekwondo klub Zenica proteklog vikenda je nastupio na elitnom turniru “Sarajevo Open” koji je organizivao Taekwondo klub Novi Grad Sarajevo.

Na ovom turniru nastupilo je oko 700 takmičara iz raznih država iz cijele Evrope ( Hrvatska, Srbija, Bih, Njemačka, Slovenija, Albanija…).

Ispred Taekwondo kluba Zenica nastupilo je 9 takmičara koji su osvojili 7 medalja i to 4 zlatne i 3 bronzane medalje.

Zlato su osvojili Ena Beganović, Irma Kulačić, Amna Kulačić i Sami Beganović.

Svi su svoje protivnike ubjedljivo svladali sa konkretnom bodovnom razlikom ili prekidom.

Ajnur Dizdarević, Asija Spahić i Emir Dizdarević sa prvom pobjeđenom borbom, a druge su na žalost izgubili te osvojili bronzane medalje.

Tin Jurešić i Tarik Valentić pružili su dobre borbe, ali su ovaj put ostali bez plasmana.

Ekipu su predvodili treneri Emir Skopljak, Kenan Kulalić i Saudin Kulačić.

Ovo je bio zadnji turnir ove godine na kojem je klub nastupio.

Sljedeći bitan događaj bit će klubsko polaganje za više pojaseve 29.12.2018 godine.